Witam Wszystkich

 

Ostatnio z małżonką postanowiliśmy zrobić prezent mojej teściowej na urodziny i zakupić jej robot samojezdny, wybór padł na Xiaomi Mijia 1C.

 

 

Robot zakupiony w wersji Global na Alliexpress dzięki kodom dostarczonym przez Gearbest & Banggood & AlieExpress Kupony Polska (FB) z poniższego linka, koszt to około 175$.

Xiaomi Mijia 1C – strona sprzedawcy

Zakup dotarł po około 12 dniach, niestety teściowa ma swoje lata i języki obce nie są jej znane.
W związku z zaistniałą sytuacją postanowiłem stworzyć dla niej Polski Voice Pack by wiedziała czego ta samojezdna maszyna od niej chce. Rozpocząłem prace nad projektem, postanowiłem i tak zrobiłem, pierwsza wersja Voice Packa gotowa, ale co dalej. Stanąłem przed problemem umieszczenia go w pamięci robota. Szukając informacji w sieci niestety z marnym skutkiem postanowiłem podpytać kogoś kto w moim mniemaniu będzie znał odpowiedź.

 

Nie pomyliłem się, odpowiedź była konkretna, rzeczowa i przynosząca pełen sukces.
Dzięki wiedzy kolegi @rezmus z forum xiaomifans.pl – wielkie dzięki, na którym również mam przyjemność działać od samego początku, mogę was poinformować, że pierwsza wersja tego pakietu jest gotowa do użytkowania.

 

Poniższy screen obrazuje menu wyboru języka po wprowadzonych modyfikacjach. Nie mniej jednak język polski jest tam widoczny jedynie przy jednej z metod instalacji, opisanych w dalszej części.

 

 

Poniżej macie krótką próbkę jak to brzmi, wiem niektórzy z was mogą się zastanawiać dlaczego głos jest męski, tak się składa, że preferuję taki głos, ze względu na większą wyrazistość brzmienia jak i mniejszą podatność na ginięcie w mieszaninie innych dźwięków. Część z was pewnie myśli czy ja wiem co piszę, no to można podać jeszcze jeden powód, np część z nas mężczyzn zapewne uważa, że sprzątanie do zajęcie dla kobiet, nic bardziej mylnego 😉, te komunikaty pokazują jednoznacznie, że mam rację, a nasze partnerki życiowe mogę dzięki temu poczuć się znacznie lepiej.

 

 

 

Jak widzicie i słyszycie Voice Pack działa tak samo jak robot po jego instalacji. Wszystko działa na wersjach Global i China, nie zmienia przy tym funkcjonalności urządzenia, nadal jest możliwość dodania robota do Google Home. Modyfikacja nie ingeruje w Firmware urządzenia, a jedynie dodaje dodatkowy język do niego. Instalacja pakietu testowana z @miboy.

 

Instalacja może odbywać się w dwojaki sposób:

 

– jeżeli posiadacie oryginalną aplikacje Xiaomi Home, mogę to zrobić zdalnie po udostępnieniu urządzenia na moje ID, wówczas z mojego konta pakiet jest instalowany na urządzeniu, niestety w ustawieniach nie będzie widoczny do późniejszej aktywacji w razie konieczności.

 

– jeżeli jednak posiadacie aplikację modowaną Xiaomi Home (vevs & rezmus) mogę udostępnić plik z pluginem, który należy ręcznie podmienić za pomocą menadżera plików na telefonie w odpowiedniej lokalizacji, następnie aplikację uruchamiamy ponownie i mamy do wyboru już język polski na naszego robota, tak jak to widać na zamieszczonym screenie na początku wpisu, po kliknięciu przycisku użyj, jest on pobierany i wgrywany do urządzenia.

 

Changelog:

 

Dodałem drugi Polski głos do wyboru, tym razem Damski. Producent również dokonał pewnych zmian w tej materii, dodał w sumie nieznaczącą dla nas kwestię, tj. język Portugalski.

Poniższy screen obrazuje menu wyboru języka po wprowadzonych modyfikacjach. Nadal jednak język polski jest tam widoczny jedynie przy jednej z metod instalacji, opisanych powyżej.

 

 

Chętnych do wsparcia mnie w dalszych moich działaniach zapraszam, za niewielki datek tj 10 PLN otrzymacie wczesny produkt, który na pewno ucieszy nie jednego użytkownika. Oczywiście jestem otwarty na sugestie, spostrzeżenia, wszystkie zostaną przeanalizowane i być może w kolejnej odsłonie wprowadzone jako zmiany lub poprawki.

 

Oczywiście otwarty jestem również na propozycje stworzenia innych dźwięków do tego odkurzacza, np głos żeński, lecz w przypadku jakiś nietypowych dźwięków mogą być mi niezbędne już gotowe pliki w formacie mp3, resztę obróbki i zamknięcie ich w pakiecie instalacyjnym nie będzie problemem.

 

Link do wpłaty:
https://kaudii.pl/wp-content/uploads/2020/09/pp.png – kliknij w logo   lub   – info na pasku bocznym

 

W takim wypadku przy wpłacie proszę podać adres Gmail do siebie, celem dostarczenia linku dostępowego do oprogramowania oraz w przypadku Banku Millennium informacji jakiego softu dotyczy wpłata.

 .

Z góry wszystkim serdecznie dziękuję za wsparcie, przy wpłacie proszę o podanie kontaktu do siebie, w celu ustalenia metody instalacji.

 

Oprogramowanie tu opisywane jest mojego autorstwa i jest moją własnością, rozpowszechnianie go bez mojej wiedzy jest zabronione.

Kontakt ze mną : https://kaudii.pl/wp-content/uploads/2020/09/fb.png lub https://kaudii.pl/wp-content/uploads/2020/09/Grafika-Kontakt-1.jpg


34 Komentarze

Artur · 16 września 2020 o 10:25

Czy do Mijia 1S jest też możliwość wgrania języka polskiego? Mama niestety ale nie zna języka angielskiego. Jeśli tak to proszę o kontakt 😉

  kaudii · 16 września 2020 o 14:26

  jest pewna szansa, że będzie to niebawem możliwe, ale na ten moment pewności nie mam

Artur · 16 września 2020 o 18:41

Super, na pewno dasz radę, wierzę w Ciebie kolego 😉 mama z pewnością się ucieszy. Mam jeszcze takie pytanko, czy do wyboru będą jakieś głosy (damski, męski) czy raczej to będzie tylko jeden głos? Jakbyś pamiętał o mnie było by super, oczywiście docenie Twoją ciężką pracę. Miłego dnia 😀

  kaudii · 16 września 2020 o 19:38

  To będzie na pewno jeden głos, bo to będzie oryginalny voice pack, z tego co wiem już jest tylko kwestia czy uda się go wgrać, jak chcesz możesz mi udostępnić ten odkurzacz na moje ID zobaczymy czy da się to wgrać, na S6 wiem że się da bo sprawdzałem.

  Kuba · 17 września 2020 o 19:02

  Czy głos zadziała w odkurzaczu dreame f9? Odkurzacze są raczej bliźniaczo podobne

   kaudii · 17 września 2020 o 22:30

   Witam, tego nie wiem, nie sprawdzałem, czy odkurzacz da się dodać do konta w Xiaomi Home?

   rezmus · 18 września 2020 o 23:17

   generalnie tak, ale dreame ma kilka dzwiekow wiecej.

    Dreame F9 · 19 listopada 2020 o 23:47

    Cześć, czy można wgrać język polski na Dreame F9?
    Posiadam właśnie Dreame F9, wersja Global na modowanej apce Xiaomi Home.
    Proszę o info jestem zainteresowany naszą ojczystą mową w Xiaomi Dreame F9 (zwanym Xiaomi 1C Pro).

   Dreame F9 · 19 listopada 2020 o 23:43

   Cześć Kuba, udało się Tobie wgrać język polski na Dreame F9? Jeśli tak, proszę o informację.

  kaudii · 17 września 2020 o 22:31

  @Artur Udało się wgrać głosy do wersji 1S, ale to już chyba wiesz 😁

ZET · 19 września 2020 o 10:16

A na G1 jest? będzie możliwość wgrania polskiego lektora?

  kaudii · 23 października 2020 o 19:07

  nie wiem tego jeszcze, nie mam tego modelu, ale z tego co pamiętam @resmus już gdzieś pisał, że jest niezbędny root by to zrobić, ale nie jestem pewien czy na pewno i gdzie

   Kasia · 24 stycznia 2021 o 09:08

   Hej. Ja też chcę mieć polski głos w moim 1c. Da się to jakoś załatwić? 🙂 oczywiście dyszki nie pożałuję 🙂

Wojtek · 23 października 2020 o 15:17

Chętnie bym też skorzystał, nie mam jednak PayPal-a. Proszę o kontakt

  kaudii · 23 października 2020 o 19:03

  Konto PayPal nie jest potrzebne, tam można tam wybrać opcję wpłaty jako gość, wówczas płacisz kartą

Wojtek · 23 października 2020 o 22:11

Poszło. Dziękuję za informację, człowiek całe życie się uczy 🙂

  kaudii · 23 października 2020 o 22:32

  Nie ma za co, teraz muszę mieć informację czy masz aplikację modowaną czy oryginalną

Wojtek · 24 października 2020 o 00:03

Oryginalną.

  kaudii · 24 października 2020 o 01:27

  To musisz udostępnić odkurzacz na moje id i ja to wgram tobie do odkurzacza, powiedz mi tylko jaki serwer EU czy CN

   Wojtek · 24 października 2020 o 09:35

   Udostępniłem. A co do serwera to nie mam pojęcia…

    kaudii · 24 października 2020 o 09:38

    Już powinien gadać po naszemu, miłego użytkowania, pozdrawiam i dziękuję

     Wojtek · 24 października 2020 o 09:51

     Super wszystko śmiga! Dziękuję

     kaudii · 24 października 2020 o 10:46

     Nie ma za co, pozdrawiam

Wojtek · 24 października 2020 o 11:22

Mam jeszcze jedno pytanie. Jeżeli teraz zmienił bym język na inny to nie mam możliwości z poziomu mojej aplikacji wrócić do polskiego?

  kaudii · 24 października 2020 o 11:25

  Niestety nie masz, by móc to zrobić trzeba mieć zmodowaną aplikację i zmienić plik z pluginem, po restarcie aplikacji będzie to możliwe

Wojtek · 24 października 2020 o 11:28

Trudno, będę musiał uważać. Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam

  kaudii · 2 listopada 2020 o 00:13

  W razie potrzeby odezwij się to wgram ponownie, oczywiście już bez wpłaty

Karolina · 26 grudnia 2020 o 22:33

Hej, również byłabym zainteresowana wgraniem języka polskiego do robota, bo kupiliśmy rodzicom, a oni mają swoje lata i nie wiedzą co ten robot gada 😂😂

  kaudii · 26 grudnia 2020 o 22:43

  Tak jest to możliwe, proszę o kontakt poprzez email lub wiadomość na FB, linki do kontaktu pod wpisem, niestety z racji RODO nie wszystko może znajdować się w komentarzach.

  Pozdrawiam

Artur · 19 stycznia 2021 o 18:48

Czy po zainstalowaniu polskiego pakietu językowego na oryginalną aplikację można ją dalej aktualizować w sklepie Play bez utraty polskiego języka?

kaudii · 19 stycznia 2021 o 19:43

Nie do końca rozumiem, język polski nie jest do aplikacji, bo widżet w aplikacji Xiaomi Home jest po polsku do tego odkurzacza.

Polskie są komunikaty głosowe jakie odkurzacz wydaje, aktualizacja aplikacji z Google Play nie powoduje utraty tych komunikatów. Komunikaty polskie zostaną skasowane w momencie aktualizacji oprogramowania w odkurzaczu. Po tym fakcie wystarczy do mnie napisać, na FB lub email a wgram je ponownie bezpłatnie.

Pozdrawiam

Paulina · 2 czerwca 2021 o 21:46

Jestem zainteresowana wgraniem języka polskiego w robocie 🙂 prosze o kontakt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *